środa, 29 stycznia 2014

Ogłoszenia

Moi!
Dzisiaj będzie trochę ogłoszeń i zapowiedzi.
Wiecie, jak to jest. Nikt Finoluba nie zrozumie, jak drugi Finolub. Jakiś czas temu zaczęłam poszukiwania Finolubnych na obszarze mojego aktualnego bytowania, mianowicie Zielonej Góry. Póki co, znalazła się jedna, Kasia, założycielka fanclubów dwóch fińskich foklowych zespołów - Värttiny i Kuunkuiskaajat. Zgadałyśmy się na spotkanie i takim sposobem powstał w Zielonej Górze stolik fiński. Podobne istnieją już w Krakowie i Warszawie. Ich główną ideą są spotkania miłośników Finlandii i wspólna nauka j. fińskiego. 

U nas jest tak samo. Jest dużo fińszczyzny, bo to temat rzeka, o którym można by mówić godzinami. Ostatnio zaczęłyśmy też powtórkę z podstaw fińskiego. Jeśli ktoś z Was mieszka w Zielonej Górze, lub w okolicach, zapraszam na spotkanie :) To nic nie kosztuje! Szczegóły i informacje o najbliższym stoliku na stronie: stolikfinski.wordpress.com i na Facebooku. Na stolikowej stronie pojawią się też materiały do nauki, które będziemy przerabiać. Warto zaglądać.

Druga sprawa skierowana jest do tej ładniejszej części Finolubnych ;) Dziewczyny, Suomen Armeija szuka chętnych do wstąpienia w szeregi jako Lottyfanpage Suomen Armeji.

Gdybym tylko była bardziej ogarnięta z czasem, sama już dawno bym dołączyła (były nawet takie plany). Jeśli jakimś cudem uda mi się uszyć odpowiednie przyodzienie, może panowie zgodzą się na mój gościnny występ. Zainteresowane Finolubne odsyłam na fanpage GRH Suomen Armeija.

GRH Suomen Armeija
Trzecia sprawa, ostatnia, jest jak najbardziej dla Was wszystkich. To zapowiedź małej niespodzianki. Kto uczy się fińskiego i szuka pomocnego źródła? Kto lubi gadżety i chciałby takie fińskolubne? Bądźcie czujni. Wkrótce coś się dla Was pojawi.

2 komentarze:

  1. Fajnie by było, ale moja nauka stanęła dawno dawno temu.
    Chyba po powrocie z Jyvaskylla w maju 2012 :(

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak chcesz ruszyć z nauką, zapraszamy :) Fajnie byłoby zrobić jakieś spotkanie, wieczór wspominkowy z Finlandii :D

    OdpowiedzUsuń